WYTYCZNE DLA GRAFIKÓW I OSÓB SKŁADAJĄCYCH ZAMÓWIENIA

Dbając o jak najwyższą jakość świadczonych usług na wyraźne życzenie klienta weryfikujemy przesłany plik.

Dodatkowo przy większych zamówieniach istnieje możliwość wykonania “wydruku próbnego” w postaci mniejszej wersji/części całości druku, aby samemu przekonać się o ostatecznym wyglądzie i ewentualnej korekcie, która zapewni uzyskanie zamierzonego celu.

Zalecamy w celu przygotowania pliku program Adobe Photoshop lub Adobe Illustrator (*.eps, *.ai, *.pdf). Można przesyłać pliki z programu CorelDraw (*.cdr) – jednak nie zawsze pliki otwierają się poprawnie. Przesyłamy pliki w skali 1:1, ewentualnie jeśli plik jest w innej skali, konieczne jest podanie informacji o ich wymiarach docelowych (do druku) Pliki przygotowane w innych programach bywają niekompatybilne i z powodów niezależnych od nas mogą otwierać się niepoprawnie z błedami. Jeśli masz problem z przygotowaniem pliku lub projektu zapewniamy usługi z zakresu projektowania, wraz z przygotowaniem plików. Tworzymy indywidualne projekty od podstaw lub z dostarczonych materiałów.

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK DO DRUKU NA PLOTERZE DRUKUJĄCYM WIELKOFORMATOWYM

Specyfikacja przygotowania pliku do druku wielkoformatowego (druk solwentowy i latexowy):

– zalecamy żeby przygotować pliki w formatach: *.eps, *.ai, *.pdf, przyjmujemy również pliki *.tiff, *.jpg, *.png, *.psd oraz *.cdr,
– warto w zależności od przeznaczenia wydruku do docelowego formatu dodać po 3 mm spadu na ścięcie,
– kolorystyka CMYK, – należy zachować kilka mm odstępu wszystkich tekstów, grafiki od linii cięcia,
– wszystkie teksty (fonty) należy zamienić na krzywe,
– zdjęcia oraz elementy bitmapy – kolorystyka CMYK i rozdzielczość 300 dpi,
– kolor czarny powinien mieć następujące składowe: C:0 M:0 Y:0 K:100,
– zalecamy składowe dla odcienia szarego : tylko K (C:0 M:0 Y:0 K:70),
– jeśli chcesz uzyskać wzmocnienie koloru czarnego (dot. druku solwentowego) użyj ustawień C:55 M:55 Y:55 K:100 (proszę pamiętać, że nie na każdym materiale jest to pożądane a w szczególności na materiałach błyszczących).

Wszystkie użyte efekty specjalne w przesłanym do nas pliku, który został stworzony w programach do grafiki wektorowej należy zamienić na mapę bitową/grafikę rastrową – w przeciwnym wypadku nie odpowiadamy za błędy w druku tym spowodowane.

Prosimy o przygotowywanie plików w skali 1:1.

Szerokość druku:
– druk solwentowy (Roland SolJet Pro III XJ-740) – 210 do 1879 mm
– druk lateksowy (HP Latex 375) – do 1630 mm
Szersze elementy drukujemy w częściach.
Szerokość druku jest również uzależniona od dostępnych materiałów, np.:
– folia samoprzylepna Orajet 3164 – max. szerokość rolki 1600 mm;
– folia samoprzylepna Arlon DPF 510 – max. szerokość rolki 1524 mm.
Warto upewnić się, że posiadamy daną szerokość materiału.

Ze uwagi na różnice technologiczne, wynikające ze sposobu wyświetlania kolorów na większości monitorów a technologią druku CMYK, porównywanie kolorystyki wydruku z kolorystyką wyświetlaną na monitorze jest niepoprawne technologicznie. Brak zgodności kolorów wydruku z obrazem ekranowym nie może być więc powodem do zgłoszenia reklamacji. Przesłane pliki drukujemy w postaci jakiej je otrzymaliśmy, nie ingerujemy w ich kolorystykę.

×